Wednesday Jun 29, 2022

Oświetlenie akwarium

Oświetlenie led w akwarium

Oświetlenie led w akwarium stało się bardzo popularnym wyborem wśród osób zajmującym się hodowaniem rybek w celach hobbistycznych. Obecnie oczekujemy nie tylko funkcjonalności, ale również ciekawego wyglądu dobranego do stylu naszego wnętrza. Oświetlenie led jest w stanie zapewnić ciekawy, dekoracyjny efekt i oświetlić nasze akwarium w sposób prawidłowy.
Oświetlenie w technologii led pozwala na zwiększenie kontroli światła, posiada dużą ilość parametrów, dzięki którym możemy osiągnąć różnorakie efekty takie jak ściemnianie światła, światła kolorowe czy efekty specjalne. Dodatkowo oświetlenie led jest energooszczędne, stosunkowo tanie i długotrwałe. Sprawdza się w wielu zastosowaniach, również do akwarium jako główne źródło światła.

Na co zwrócić uwagę kupując oświetlenie led

Aby kupić odpowiednie oświetlenie led do naszego akwarium musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Pierwszą z nich jest oczywiście wielkość zbiornika. Im większe akwarium tym więcej światła potrzebujemy. Istotną kwestią jest również odpowiednia klasa szczelności oświetlenia led. Wilgotność bowiem skraca życie diod ledowych. Ciepło natomiast może zmniejszyć ilość światła wytwarzanego przez oświetlenie led. Może również spowodować szybką awarię. Dobierając odpowiednie świetlówki czy moduły led możemy uniknąć wielu błędów.
Najważniejsze jest, by wybrać oświetlenie o odpowiedniej klasie wodoszczelności. Jeśli chcemy, by oświetlenie zanurzone było w wodzie musimy wybrać świetlówki bądź moduły led o bardzo wysokiej wodoszczelności. Jeśli bowiem oświetlenie będzie miało kontakt z wodą może się zepsuć, a gwarancja nie będzie nas obowiązywać.
W zależności od tego co trzymamy w akwarium potrzebujemy różnej mocy oświetlenia led (led-labs.pl). Jeśli posiadamy dużo roślinności, która potrzebuje sporej ilości światła musimy jej to zapewnić wybierając odpowiednią ilość świetlówek. Jeśli natomiast w akwarium nie posiadamy żywej roślinności czy koralowców nie potrzebujemy wielkiej mocy oświetlenia. Ryby bowiem to zwierzęta, które nie potrzebują dużej ilości światła by prawidłowo funkcjonować.

Posiadanie akwarium jest dosyć ciekawym hobby. Możemy bowiem hodować różne rodzaje ryb i roślinności jednocześnie, obserwować jak się ze sobą czują i wyciągać ewentualne wnioski. Dla wielu osób domowe akwarium to powód do dumy i chętnie pokazują je znajomym czy rodzinie. Dlatego też akwarium warto odpowiednio wyeksponować. Znalezienie odpowiedniego miejsca nie powinno stanowić problemu. Najlepiej postawić na pokój dzienny, by móc przez długi czas w ciągu dnia podziwiać nasze okazy. Przy dobraniu odpowiedniego oświetlenia uzyskamy ciekawy efekt dekoracyjny i sprawimy, że nasze akwarium będzie zachwycać.Należy pamiętać, że możemy zainstalować różne źródła światła i włączać je w zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Nie zawsze musimy korzystać ze światła dekoracyjnego, jednak warto je posiadać. Wówczas bowiem nawet najbardziej ubogie w roślinność czy rybki akwarium będzie wyglądało na bardziej atrakcyjne.

Back to Top