Friday Mar 01, 2024

Procedura sprowadzenia zwłok, szczątków i prochów do Polski. Najważniejsze informacje, jakie powinna wiedzieć rodzina zmarłej osoby.

Śmierć za granicą, to ogromny kłopot dla bliskich, którzy przechodzą żałobę. W tym trudnym dla nich momencie, muszą skupić się przede wszystkim, na skompletowaniu niezbędnych dokumentów, bez których, transport zwłok z zagranicy, nie był by możliwy. Jakie są to dokumenty, oraz jak je zdobyć?

Niezbędne dokumenty, konieczne do transportu ciała.

W przypadku transportu ciała, proces ten, jest nieco mniej skomplikowane. Żeby był on możliwe, konieczne jest posiadanie aktu lub karty zgonu, który wydawany jest przez urząd stanu cywilnego. Znajduje się na nim termin zgonu, dane zmarłej osoby, oraz miejsce i przyczyna zgonu. Ponadto, należy posiadać zaświadczenie o wydaniu zwłok, które wydaje inspektor sanitarny. Jeśli śmierć nie nastąpiła z powodu choroby zakaźnej, wyda on pozytywną decyzję. Jeśli jednak, chory zmarł z powodu choroby zakaźnej, istnieje ryzyko, że może dojść do epidemii, ciało nie może zostać przetransportowane w ciągu 2 lat od dnia śmierci.

Skompletowanie niezbędnych dokumentów, wymaga wiedzy, czasu i znajomości języka. Aby skrócić czas procedury, oraz oszczędzić stresu, nasi doświadczeni pracownicy, oferują pomoc w załatwieniu formalności za Państwa. Oprócz organizacji transportu, załatwią dokumenty, oraz pomogą w kontakcie z konsulem lub ambasadą. Pracownik, skontaktuje się również z wybranym zakładem pogrzebowym, w celu przekazania ciała.

W jaki sposób, transportowane są zwłoki?

Zdajemy sobie sprawę, jak trudnym okresem, jest oczekiwanie na pochowanie bliskiej osoby. Staramy się, aby proces sprowadzenia zwłok, odbył się najszybciej, jak jest to możliwe. Oferujemy Państwu, transport zwłok drogą lądowa, morska i powietrzną. Rodzaj transportu, oraz jego czas, uzależniony jest od miejsca śmieci, czasu i warunków atmosferycznych. Oferujemy transport ciała, szczątek, oraz prochów, na terenie całego świata, bez stresu, w pełni legalnie i bezpiecznie. W zależności od miejsca śmierci, cena za transport różni się. Najczęściej, cena za transport, wynosi około 10000 zł, bez wliczonej kwoty poniesionej na wydanie dokumentów.

Kiedy można zgłosić sprowadzenie zwłok ?

Wiemy, jak ważny jest czas, w przypadku organizacji zwłok, dlatego by sprostać oczekiwaniom naszych klientów, udostępniliśmy możliwość całodobowego zgłoszenia transportu. Wystarczy zadzwonić do nas, i zamówić transport. Swoich klientów, obsługujemy nie tylko całodobowo, ale również przez cały rok, w tym święta. Zachęcamy do kontaktu. Wyjaśnimy wszystkie informacje, oraz pomożemy, rozpocząć procedurę sprowadzania zwłok.
Nasi klienci, którzy skorzystali z naszych usług, są zadowoleni. Dzięki naszym usługą, skrócili oni czas transport ciała, zorganizowali ceremonie pogrzebowa, a to wszystko w stałym kontakcie z rodziną najbliższych, oraz wybranym zakładem pogrzebowym. W razie potrzeby, świadczymy usługi transportu ciała, szczątków i prochów, w specjalnie przystosowanych karawanach, dopasowanych do wymagań obowiązujących na terenie całego świata. Transport jest zatem bezpieczny, a cała jego organizacja, nie zajmuje dużo czasu.

Back to Top