Wednesday Dec 06, 2023

Moduły ledowe

Moduły LED lub lampy LED (diody elektroluminescencyjne) są jedną z najbardziej wszechstronnych opcji oświetleniowych na rynku. Nie tylko mogą być umieszczane na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń, ale oferują wszystkie korzyści, których nie są w stanie zapewnić tradycyjne żarówki i oświetlenie fluorescencyjne.

Moduły LED są dostępne w szerokiej gamie stylów i rozmiarów, więc można je dostać wszędzie tam, gdzie potrzebne jest oświetlenie. Mogą one zapewniać oświetlenie kierunkowe lub odbijać światło od ścian i sufitów, dzięki czemu są przydatne w różnych miejscach, w tym w restauracjach, miejscach wystawowych w handlu detalicznym, a nawet w domach.

Moduły LED stają się coraz ważniejszą alternatywą dla taśm LED, zwłaszcza w oświetleniu reklamowym. Oferta ta obejmuje moduły LED do diod LED o różnych kolorach i różnych mocach w wersjach 1, 2, 3, 4, 6 i 7. Dzięki zastosowaniu kabli pomiędzy modułami jest bardziej elastyczny w montażu niż taśmy LED. Większość modułów LED wykorzystuje soczewki, takie jak szerokokątne i łukowe, które znacznie rozszerzają kąt widzenia.

Solidna i trwała szczelna obudowa modułu LED z tworzywa ABS jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i może być używana zarówno w pomieszczeniach, jak i przy złej pogodzie. Moduł LED posiada dwustronną taśmę klejącą 3M lub otwory montażowe ułatwiające montaż na dowolnej powierzchni. Idealny do oświetlania szyldów, banerów, oświetlenia z pleksi, liter przestrzennych, terrariów, witryn sklepowych, mebli itp. W tej gamie znajdują się również moduły, które można wykorzystać do profili LED (zobacz). Jest to doskonały zamiennik taśm LED stosowanych we wnętrzach domowych ze względu na połączenie wysokiej jakości i wydajności świetlnej.

Moduł ledowy jest niezawodny, niektóre z nich mają wbudowaną opcję przewidywania nadchodzącej burzy, mogącej je uszkodzić. Dużą zaletą modułów LED jest ich odporność na zmiany temperatury i dzięki niej sprawdzają się przy złej pogodzie. Tego typu moduły stosowane są głównie w walizkach, listach, banerach i bardzo płytkich formach przestrzennych. Jego zaletami są również duży kąt świecenia i wysoka żywotność.

Back to Top