Monday May 23, 2022

Czy w Krakowie możliwa jest kremacja zwłok?

W ciągu ostatnich kilku lat można zaobserwować pewien wzrost popularności kremacji. Wiele osób chce, aby po śmierci poddać się kremacji. Jednak nie wszystkie zakłady pogrzebowe są w stanie zaoferować taką usługę.

Czy w Krakowie można dokonać kremacji zwłok?

Tak, jest to możliwe. Zakład pogrzebowy Epitrafium oferuje usługi obejmujące kremację zwłok.

Kremacja jest jednym z najstarszych sposobów pozbycia się zwłok. Obecnie proces kremacji jest unowocześniony i całkowicie bezpieczny dla zdrowia i środowiska.

Zakład pogrzebowy Epitafium oferuje profesjonalną kremację zwłok w konkurencyjnych cenach, zawsze z uwzględnieniem specyficznych potrzeb klienta. Dzięki współpracy z licznymi cmentarzami, oferujemy również pełne usługi pogrzebowe i spełniamy wszystkie Państwa życzenia związane z organizacją ceremonii pogrzebowej.

Główne zalety kremacji:

– Kremacja daje możliwość ostatniego pożegnania się z bliską osobą przed rozsypaniem jej prochów w ważnym dla niej miejscu lub umieszczeniem ich w urnie – którą można przechowywać w domu lub pochować na cmentarzu.

– Szczątki nie podlegają procesom rozkładu, nie stanowią więc zagrożenia dla zdrowia i mogą być przechowywane nawet przez kilkadziesiąt lat bez pogorszenia stanu zdrowia.

– Kremacja jest ekologiczną metodą utylizacji, ponieważ nie powoduje powstawania odpadów; po kremacji pozostają jedynie kości, które są następnie kruszone i rozrzucane w przyrodzie lub umieszczane w urnie.

Dom pogrzebowy, w którym można skremować zwłoki

Epitafium oferuje wiele usług związanych z organizacją pogrzebów. Jedną z nich jest możliwość kremacji szczątków ludzkich w Krakowie. Kremacja to rodzaj ceremonii pogrzebowej, podczas której ciało zmarłej osoby poddawane jest działaniu bardzo wysokiej temperatury przez około dwie godziny. W ten sposób zostaje ono zniszczone i zamienione w proch i pył, który następnie może zostać rozsypany lub umieszczony w urnie, którą rodzina zabierze ze sobą po zakończeniu ceremonii.

Jeśli szukają Państwo miejsca na kremację zwłok, to trafiliście pod właściwy adres. Nasz zakład pogrzebowy Epitafium zapewni Państwu najwyższy standard usług i pełną dyskrecję.

Dzięki naszemu doświadczeniu w branży pogrzebowej, możemy zagwarantować wysoką jakość usług, popartą wieloma pozytywnymi rekomendacjami klientów. Chętnie służymy pomocą, dlatego jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące kremacji zwłok, prosimy o kontakt z nami – z przyjemnością udzielimy dodatkowych informacji.

Kremacja to termiczna obróbka szczątków ludzkich, która prowadzi do ich rozpadu. Proces ten trwa od 2 do 3 godzin i odbywa się w temperaturze 800-1000 stopni Celsjusza. W wyniku tego procesu uzyskuje się popiół kostny i granulowane cząstki kości. Kremacja jest praktykowana od czasów starożytnych.

Współczesne domy pogrzebowe oferują szereg dodatkowych usług związanych ze skremowanymi szczątkami, takich jak przygotowanie ich do złożenia na polu, cmentarzu lub do rozsypania w morzu. Przeprowadzamy również ceremonie żałobne zgodnie z kanonami religijnymi i życzeniami naszych klientów.

Kremacja zwłok ludzkich jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych sposobów ich utylizacji w Polsce i na świecie. Metoda ta jest szczególnie popularna w dużych miastach, gdzie przestrzeń cmentarna jest często ograniczona, a ceny grobowca znacznie przewyższają koszty kremacji.

Nasz zakład świadczy usługi kremacji zwłok na terenie Krakowa, Krakowa i okolic. Rozumiemy, jak trudne jest to dla Państwa, dlatego nasi pracownicy są zawsze gotowi pomóc Państwu uporać się z żałobą, znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania i przeprowadzić ostatnie obrzędy zgodnie z wszelkimi tradycjami.

Back to Top